KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Akvatintetsning 16592074

nr 1659 2074

Hans Richter

(1888-1976), Tyskland

Akvatintetsning, Signerad, numrerad 23/99, daterad 1974. Bildmått: 28x20,5, yttermått inklusive ram: 38x29 cm

Hans Richter, tysk bildkonstnär född 1888, död 1976.

måndag 18 november 2024
kl 19:48:32

  • Tema
  • 18 nov

Hans Richter

Läs mer om Hans Richter